úterý 27. září 2016

Dakar a starosti s STK...

[fotky]
FFF se svým BMW Dakar neprošel technickou prohlídkou. Dostal známku STK pouze na měsíc a šup šup všechny drobnosti napravit a opravit. LEDkové blinkry blikají moc rychle, na výfuku jsou nepovolené úpravy a technik nenalezl plombu omezení výkonu na 35kW.
Panika ohledně nových pravidel technické kontroly pro motocykly se šíří celou sezónu, Motohouse[1] to srozumitelně a jasně vysvětluje. Z mého blízkého okolí byly na STK čtyři motorky a napoprvé neprošla ani jedna. Až má člověk pocit, jestli si jen nedělají práci na příště.  

3 komentáře:

 1. To je na po*****. Takže tu škrabku na zadní kolo vyžadují? To snad není možný. Lukáš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Než tu škrabku shánět, je lepší odstranit celý ten držák na tu škrabku a nechat tam jenom kryt řetězu. Ten je nezbytný. U nás byla smůla, že chyběla jen ta škrabka uprostřed, ale držák zleva i zprava tam byl. Takže na první pohled bylo vidět, že tam něco chybí...

   Vymazat
  2. Díky. Já právě uvažoval, že vyměním svůj plastový kryt za hliníkový (ten současný neevokuje původní přítomnost zástěrky). Jestli je to k něčemu dobré nevím, ale přišlo mi to jako dobré řešení, tzv. "aby nebylo poznat, že tam něco chybí". Tvůj výpis z technické mě vyděsil. No, jsem rád za uklidňující slova. Uvidíme v létě, až pojedu na technickou já.

   Každopádně díky.

   Vymazat