neděle 3. května 2015

T.K.C. 2015

[fotky]
Další ročník setkání[1] přátel lehkého offroadu úspěšně proběhl. Na místo srazu to mám jářku skotných třista kilometrů, což je na céčkových pneu zábavné, ale poněkud zdlouhavé. Pochopil jsem, proč se hodí mít v helmě něco k poslechu. S přicházejícím večerem se plnila společenská místnost lidmi i atmosférou. Pořadatelé sršeli nadšením tak, že hrozilo nebezpečí požáru, který nevznikl jen díky saturaci všech přítomných alkoholem.
S lehkostí sobě vlastní najeli kluci trasu, která byla zábavná a přiměřeně obtížná.
Navigační část akce T.K.C. spočívá ve skupinovém sbírání bodů na známých souřadnicích a je zároveň slovně popsáno, kde přesně hledat „poklad.“ Nejede se na čas, ale snažíme se najet co nejmenší počet kilometrů v celé skupině s tím, že pokud je to možné, měli by k bodu přijet všichni členové skupiny. Z pravidel zmíníme, že za neprojetý bod se přičtě 15km, za bonusový bod se odečte 10km a za příjezd po limitu 1km za každou minutu navíc. Protesty se podávají s kaucí litr zelené, v případě neuznaného protestu se kauce nevrací a je doporučeno podávat hodně protestů. Kdo vjede do CHKO bude diskvalifikován a popotahován. Tom bude hlídat vjezd do chráněnky a jezdit uvnitř v celé ploše a koho tam přistihne, běda mu!
Tom je pořadatel. Tom je čaroděj ze země OZ (orientačních závodů). Tom najížděl trasu. Tom zná GPS souřadnice všech bodů na trase a podle necyklopedie[2] se po něm jmenuje navigace TomTom. A dalo by se říci, že Tom je také pravděpodobně amatérský dendrolog[3], protože zaručeně pozná břízu a borovici a o všech ostatních dřevinách píše prostě „strom,“ což mě jako majitele Stromu jednoduše těší až radostí naplňuje. Slovní popisy bodů se hemžily břízami a borovicemi a obzvláště hledání té správné borovice v borovicovém lese bylo „na borovici.“ 
Trasa byla zábavná, dala se jet svižně, všechny popadané stromy na cestě se daly skočit a všechny výjezdy a sjezdy se daly, hm, vyjet a sjet. Můj Strom s obří rozetou[4] byl nazván dvoustopým vozidlem a kolegové se smáli, že v drážce ve výjezdu jedu na řetězu jako na pásu.
Po sto tisících kilometrech v sedle jsem poprvé spadl na asfaltu a to při odbočování na první křižovatce a jako malej Jarda. Bylo to na asfaltu a v legální rychlosti, nějak jsem si při klopení zatáčky neuvědomil, že ještě včera jsem měl vzadu silniční pneu o šířce 150 milimetrů a na šířce motokrosové pneu chybí dva centimentry. Tak si pěkně odbočuju a sedím a najednou ležím. Zvednu motorku a jede se dál. Nestalo se vůbec nic, díky chráničům mně a díky dobrým padacím rámům[5] neutrpěl žádnou škodu ani stroj.
Naši skupinu vedl Lobo, pod pracovním názvem „lobotomie,“ který se naštěstí neujal. Motocykly v naší skupině byly srovnatelné 2×KTM990, 1×KTM950 a 1×DL650. Konečně jsem pochopil, co znamenají oranžová pímena KTM – krutě terénní motocykl. A je to pravda.
Večer jsme se v družném rozhovoru od Bigařů dozvěděli, že Big jede na dvojku stopadesát; když se driftuje na kulaťáku v Praze, tak jedním výjezdem opouští kruhový objezd Dr. Big a druhým Václav; když si na ranní sjezd od chatek necháte pantofle, tak dojedete bosí.
novinka T.K.C. 2015: putovní pohár
Vítězný postup byl snadný – co nejrychleji dojet k dalšímu bodu, cestou necestou; najít to správné místo, a že hledání některých bodů zabralo i dvacet minut chození a hledání ve správném místě označeném GPS; co nejrychleji dojet k dalšímu bodu a tak celkem 42× a taky vynechat oběd, protože se zdržením na oběd bychom to prostě objet nestihli.
Tešíme se zase za rok a díky za skvělou akci!

6 komentářů:

 1. Pane Tyfe, moc pěkné čtení, příště budou Bigaři lépe technicky vybaveni, aby jste při obhajobě měli odpovídající konkurenci :-)...Tombus

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní08.05.15 9:59

  Hezkej článek, ale málo fotek a žádně video ..
  /Sirup/

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní10.05.15 7:43

  Ahoj Tyfe,moc pěkné čtení,vše jsi popsal jak doopravdy to bylo.Super akce i když jsme tentokrát skončili zcela na chvostu s odstupem třídy na posledního,tak to bylo pěné téměř dvěstě kilometrů na trati se stodavaceti,to už se nám dlouho nestalo.Chvilkama to vypadalo že už se ani do cíle nedostaneme.Ještě bych rád vyzdvihl sobotní respektivě nedělní ráno do kterého jsme se za doprovodu dvou kytar krásně prozpívali. Vašek_DR

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Tyfe,
  Pěkné čtení, krásná připominka skvělého víkendu.
  Těším se na přiští setkání s bezva lidma, kdekoliv.
  Fill

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj Tyfe zase skvěle napsáno a popsáno, ty jsi se normálně minul povoláním ;-). Hezky jsem se nasmál, fakt pěkný. Měj se a někdy naviděnou Dave

  OdpovědětVymazat